top of page

Bohemia Luxembourg trio

Carlo Jans flétna
Jitka Hosprová viola
Kateřina Englichová harfa

Trio tvoří dvě výrazné virtuosky z České republiky – violistka Jitka Hosprová a harfistka Kateřina Englichová – a uznávaný flétnista z Lucemburska Carlo Jans.  Název tělesa odkazuje k historické vazbě obou zemí, které ve XIV. století sjednocoval jeden panovnický rod. Podnět ke vzniku jedinečného souboru dal před více než deseti lety velký podporovatel a obdivovatel české hudby Angličan Geoff Piper žijící v Lucembursku. Bohemia Luxembourg Trio má na svém kontě řadu unikátních nahrávek. Svým neobvyklým instrumentálním složením inspiruje soudobé skladatele k tvorbě původních děl, kterými rozšiřuje svůj bohatý repertoár.

Více zde

projekty

“K2”

Kateřina Kněžíková

Kateřina Englichová 

Objevit pod nánosem zvyku znovu čistou krásu. Unikátní spojení harfy a hlasu. Repertoár z děl nejen českých autorů. Dvě umělkyně napojené na stejnou vlnu porozumění hudby. Držitelky prestižní ceny Prague Awards.

Kateřina Englichová & Vilém Veverka Duo

Vilém Veverka hoboj
Kateřina Englichová harfa

Tyto významné osobnosti, přední hráče evropské hudební scény spojil dohromady vyjímečný cit pro komorní hudbu touha překonávat stávající interpretační limity-dialog na hranici možného... Kateřina Englichová a Vilém Veverka rozehrávají jedinečným způsobem své nástroje a posluchačům po celém světě nabízejí strhující interpretaci v těch nejnáročnějších partech.

Více zde

Nocturne

Silvie Hessová housle Kateřina Englichová harfa

 

Silvie Hessová a Kateřina Englichová - dvě kolegyně, spolužačky a především kamarádky, představují program sestavený ze skladeb francouzského romantismu  konce 19. století a impresionismu, propojené s dramatickou historií centrální Evropy polsko-česko-židovské hudby první poloviny století dvacátého. Nechybí ani průnik do filmové hudby a muzikálu.

Arie Antiche

Markéta Cukrová mezzosoprán

Kateřina Englichová harfa

 

Propojení hlasu a harfy v období Arie antiche se přímo nabízí- harfenistka Kateřina Englichová a renomovaná interpretka barokního repertoáru, Markéta Cukrová, se společně představují ve velmi niterné, intimní komorní úloze. Uvádějí adaptace a úpravy známých barokních písních v autorské úpravě Kateřiny Englichové. Interpretky se záměrně vyhýbají nejznámějším dílům a vybírají i méně známé autory.

Foto kredit Jana Pertáková

Duo Kasík Englichová

Martin Kasík klavír

Kateřina Englichová harfa

 

Neobvyklé propojení dvou nástrojů, které si ale nekonkurují, naopak se doplňují v překrásném zvukovém propojení. Od klasicistního rokokového stylu po španělskou hudbu Isaaca Albénize.

Ekstase

EKSTASE

Alžběta Poláčková – soprán
Kateřina Englichová – harfa
Vilém Veverka – hoboj

Jedním z principů uvažování hobojisty Viléma Veverky je filozofie posouvání faktických možností hudby, stejně tak nalézání nových hudebních spojení. Oba principy zcela naplňuje nejnovější projekt EKSTASE, na kterém se také zcela zásadně podílejí možná dvě největší hvězdy současné české scény, sopranistka Alžběta Poláčková a harfistka Kateřina Englichová.
Koncert EKSTASE, podle stejnojmenné písně Almy Mahler, snese přívlastek tzv. „Nového koncertu“, který se ve své formě přiblíží – jevištně – divadelnímu představení. Unikátní artový záměr si klade za jeden z cílů další „obhajobu“ faktické potřeby živého umění jako celku a to nejen ve smyslu nalezení ideálního tvaru, v tomto případě koncertu.
Hvězdně obsazené seskupení nabídne publiku koncertní performanci, která je zcela originální co do obsahu i námětu. Nové ztvárnění hudby Almy Mahler, George Gershwina či Leonarda Bernsteina a celková koncepce je leitmotivem s výraznou rezonancí budoucnosti jevištního umění.

Více zde.

Kateřina Englichová

bottom of page