top of page

Bohemia Luxembourg trio

Carlo Jans flétna
Jitka Hosprová viola
Kateřina Englichová harfa

Trio tvoří dvě výrazné virtuosky z České republiky – violistka Jitka Hosprová a harfistka Kateřina Englichová – a uznávaný flétnista z Lucemburska Carlo Jans.  Název tělesa odkazuje k historické vazbě obou zemí, které ve XIV. století sjednocoval jeden panovnický rod. Podnět ke vzniku jedinečného souboru dal před více než deseti lety velký podporovatel a obdivovatel české hudby Angličan Geoff Piper žijící v Lucembursku. Bohemia Luxembourg Trio má na svém kontě řadu unikátních nahrávek. Svým neobvyklým instrumentálním složením inspiruje soudobé skladatele k tvorbě původních děl, kterými rozšiřuje svůj bohatý repertoár.

Více zde

projekty

“K2”

Kateřina Kněžíková

Kateřina Englichová 

Objevit pod nánosem zvyku znovu čistou krásu. Unikátní spojení harfy a hlasu. Repertoár z děl nejen českých autorů. Dvě umělkyně napojené na stejnou vlnu porozumění hudby. Držitelky prestižní ceny Prague Awards.

Kateřina Englichová & Vilém Veverka Duo

Vilém Veverka hoboj
Kateřina Englichová harfa

Tyto významné osobnosti, přední hráče evropské hudební scény spojil dohromady vyjímečný cit pro komorní hudbu touha překonávat stávající interpretační limity-dialog na hranici možného... Kateřina Englichová a Vilém Veverka rozehrávají jedinečným způsobem své nástroje a posluchačům po celém světě nabízejí strhující interpretaci v těch nejnáročnějších partech.

Více zde

Nocturne

Silvie Hessová housle Kateřina Englichová harfa

 

Silvie Hessová a Kateřina Englichová - dvě kolegyně, spolužačky a především kamarádky, představují program sestavený ze skladeb francouzského romantismu  konce 19. století a impresionismu, propojené s dramatickou historií centrální Evropy polsko-česko-židovské hudby první poloviny století dvacátého. Nechybí ani průnik do filmové hudby a muzikálu.

Arie Antiche

Markéta Cukrová mezzosoprán

Kateřina Englichová harfa

 

Propojení hlasu a harfy v období Arie antiche se přímo nabízí- harfenistka Kateřina Englichová a renomovaná interpretka barokního repertoáru, Markéta Cukrová, se společně představují ve velmi niterné, intimní komorní úloze. Uvádějí adaptace a úpravy známých barokních písních v autorské úpravě Kateřiny Englichové. Interpretky se záměrně vyhýbají nejznámějším dílům a vybírají i méně známé autory.

Foto kredit Jana Pertáková

Duo Kasík Englichová

Martin Kasík klavír

Kateřina Englichová harfa

 

Neobvyklé propojení dvou nástrojů, které si ale nekonkurují, naopak se doplňují v překrásném zvukovém propojení. Od klasicistního rokokového stylu po španělskou hudbu Isaaca Albénize.

Kateřina Englichová

bottom of page