top of page

po 19. 12.

|

Pelhřimov

AVE MARIA - Vánoční koncert: Kateřina Englichová a Martina Kociánová 2022

Vánoční tvorba evropských zemí a tradiční české koledy. Martina Kociánová – mezzosoprán a průvodní slovo, Kateřina Englichová – harfa

AVE MARIA - Vánoční koncert: Kateřina Englichová a Martina Kociánová 2022
AVE MARIA - Vánoční koncert: Kateřina Englichová a Martina Kociánová 2022

Čas a místo

19. 12. 2022 19:00

Pelhřimov, Svatovítské nám. 1962, 393 01 Pelhřimov, Česko

O události

Kateřina Englichová patří k výrazným osobnostem evropského interpretačního umění. Držitelka ceny Prague Classic Award 2018, Kateřina Englichová spolupracovala s významnými umělci a soubory, jak v zahraničí –Mstislav Rostropovič, Carol Wincenc, Gerard Causé, Cindy Phelps, Robert Davidovici, Michael Kofler, ad., tak u nás – Josef Suk, Pavel Šporcl, Ivan Ženatý, Martin Kasík, Vilém Veverka, Škampa kvarteto, Bennewitzovo kvarteto, Pražákovo kvarteto, Kvarteto Martinů, Pavel Haas Quartet, Mucha Quartet, Ensemble 18+, Ensemble Inégal, Pražský filharmonický sbor, Kuhnův dětský sbor, Boni Pueri ad.

Na podzim 2018 byla členkou poroty v největší světové soutěži „Israel Harp Competition“.

Má více než 40 CD nahrávek, na jaře 2021 natočila sólové album “Humoresque”.

Martina Kociánová. Kdyby měla psát svůj pracovní životopis, musely by vzniknout dva. Jeden, který by mapoval její moderátorskou kariéru a jeden pěveckou. Původně si však mezzosopranistka a moderátorka vybrala profesi historičky. Tento obor, konkrétně historii a muzeologii, vystudovala na Slezské univerzitě v Opavě. Současně vystudovala i ostravskou Lidovou konzervatoř.

Hostovala ve Státní opeře Praha, v Hudebním divadle v Karlíně, v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, v Městském divadle Karlovy Vary a pravidelně hostuje v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Na společných projektech spolupracovala s Kateřinou Englichovou, Lubomírem Brabcem, Jaroslavem Svěceným či Wihanovým kvartetem.

Koncertuje nejen na domácích scénách, ale také v Německu, Rakousku, Japonsku či na Kypru. Ve své koncertní činnosti se věnuje i dětem. Koncertní program „Vážná“ hudba nemusí být vážná“ se snaží mladým lidem přiblížit klasickou hudbu a osobnost W.A.Mozarta.

Více info o koncertu zde.

Sdílet událost

bottom of page