top of page

Tue, 23 Apr

|

Švandovo divadlo

Martin Hybler – portrét

Současné hudební dialogy. Na dnešním koncertě vystoupí jako hudební skladatel a klavírista, spolu s významnými hosty večera – Kateřinou Englichovou a Vilémem Veverkou.

Martin Hybler – portrét
Martin Hybler – portrét

Čas a místo

23 Apr 2024, 19:00

Švandovo divadlo, Štefánikova 6/57, Smíchov, 150 00 Praha-Praha 5, Česko

O události

Martin Hybler:

  • Lonely Self pro sólové housle, op. 41 (2018)
  • Iásón a Médeia mýtus pro hoboj a harfu, op. 50 (2021)
  • Propojovačka pro klavírní trio, op. 37 (2014)
  • Zemská přitažlivost pro sólový klarinet (2002)
  • DaDaDa DiDiDi Dialog DüDüDü dialog pro dvě smyčcová tria, op. 53 (2022)
  • Baroque unlimited pro hoboj a jazz trio (2021)
  • Gentlemen’s return pro hoboj a jazz trio (2022)

Martin Hybler absolvoval skladbu na Pražské konzervatoři (prof. Bohuslav Řehoř), současně se věnoval též studiu dirigování u Miroslava Košlera a Miriam Němcové. V roce 1999-2009 pokračoval ve studiu skladby na Akademii múzických umění v Praze v kompoziční třídě Václava Riedlbaucha a Ivana Kurze. Během studií na HAMU obohatil své vzdělání na stáži na Hochschule für Musik und Theater v Hamburku a mezinárodních kompozičních kurzech ISA v rakouském Mürzzuschlagu. Je autorem mnoha opusů současné hudby, zahrnující tvorbu pro sólové nástroje, komorní soubory až po velká symfonická díla. Pro svou stylovou všestrannost a melodický cit je též vyhledávaným aranžérem. Upravuje a instrumentuje skladby starých mistrů i populární hudbu a jazz (Miro Žbirka Symfonic album, nebo např. velké orchestrální suity: Tři oříšky pro Popelku, Drácula, Noc na Karlštejně Karla Svobody..aj.).

Jeho skladby zazněly na mezinárodních festivalech doma i v zahraničí. Martin Hybler se rovněž profiluje jako dirigent crossoverových i klasických orchestrálních koncertů.

Na dnešním koncertě vystoupí jako hudební skladatel a klavírista, spolu s významnými hosty večera – Kateřinou Englichovou a Vilémem Veverkou.

Sdílet událost

bottom of page